top of page

Завдання 2

Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.

За даними опитування, проведеного ЮНІСЕФ, кожет третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу.

ЮНІСЕФ прагне допомогти подолати насильство та забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно у школі та поза школою, у тому числі були б захищеними онлайн.

Переглянувши 4 короткі відео, ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.

Завдання: Знайдіть в мережі інтернет матеріали про кібербулінг, перегляньте відео та сформулюйте поради щодо боротьби з кібербулінгом.

Вступ
Серія 1. Що таке кібербулінг
Серія 2. Як відбувається кібербулінг
Серія 3. Що робити жертві кібербулінгу
Серія 4. Як допомогти другові, який став жертвою кібербулінгу
Щоб більше дізнатись про кібербулінг і його прояви скористайтеся спеціально створеним чатботом проти кібербулінгу Кіберпес. Він також розкаже, як видалити образливі коментарі з соціальних мереж, і підкаже контакти служб допомоги.
Спілкуйтеся з Кіберпсом
у Telegram
у Viber
bottom of page