Завдання 5
Ти вже добре знайомий з Інтернетом. У тебе, напевно, є улюблені сайти й віртуальні друзі, ти знаходиш в Інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєшся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєш цікаві картинки й музику, граєш у захоплюючі ігри.
Проте, пам’ятай: як і в реальному світі, в Інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами й небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету! Прочитайте прості правила безпечного поводження в Інтернеті й поділися ними з батьками та друзями.
Правила безпеки в Інтернеті для неповнолітніх/молоді
-
Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу навчального закладу.
-
Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
-
Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
-
Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
-
Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
-
Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
-
Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
-
Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
-
Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
-
Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Поради батькам
-
Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.
-
Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
-
Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
-
Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!
-
Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
-
Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
-
Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.
-
Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет-кафе чи у друзів.
Завдання: Підготуйте презентацію на тему "Безпечний Інтернет" і розмістіть на інтерактивну дошку, не забудьте підписати роботу.
Бажаємо успіхів!